شرکت اپل یکی از غول های تکنولوژی و نرم افزار دنیا پس از سالها که پرچم دار فروش موسیقی توسط سرویس Itunes و دستگاه های IPod  در دنیاست برای رقابت با سرویس Spotify از سرویس جدید خود به نام Apple Music رو نمایی کرد. این سرویس که در سال 2015 در بیش از 100 کشور در دسترس قرار گرفت در بخش هایی مثل پادکست ها و رادیو ها به غیر از  Stream (سرویس پخش آنلاین) موزیک مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت این کمپانی با کمپانی رقیبش اسپاتیفای که بیش از 10 سال در این زمینه تجربه داشت دعوا های حقوقی زیادی بر سر نوع سرویس و خدمات و همچنین قرارداد های هنرمندان داشتند و یکدیگر را به رقابت ناسالم متهم می کردند. 
هم اکنون اپل بیش از 50 میلیون موسیقی و آلبوم را پشتیبانی می کند و یا سرویس سالیانه و ماهیانه که از کاربران می گیرد میلیاردها دلار درآمد دارد.  
هنرمندانی با نوع پرداخت و قرارداد اجاره موسیقی آنها مشکلاتی داشتند که با ایجاد کمپینی از دیگر خوانندگان خواستند که از این سرویس ها پشتیبانی نکنند یا از سرویس جدیدی تحت حمایت هنرمندان استفاده کنند از جمله معروفترین معترضان می توان به خواننده معروف 
 Taylor Swift و Tom York  اشاره کرد. پس از اصلاحاتی در قرارداد ها کمی از این  اعتراض ها کاسته شد اما همچنان این مشکلات گریبان این دو شرکت را گرفته است. مشکل بزرگ هنرمندان با این سرویس ها به دلیل عدم پرداخت حق و حقوقشان در زمان رایگان بودن نرم افزار برای Apple Music که سه ماه در نظر گرفته شده  و برای Spotify که یک ماه در نظر گرفته شده بود. 
Taylor Swift در یک اقدام اعتراضی آلبوم 1989 خود را از این سرویس آنلاین حذف کرد.  
اپل موزیک حتی در سیستم عامل اندروید نیز قابل دسترسی است و همانند اسپاتیفای در اکثر OS ها قابل اجرا می باشد و هم اکنون 60 میلیون کاربر از این سرویس استفاده می کنند.