مراحل آماده سازی یک میکس خوب قبل خروج صدا از بلندگو ها آغاز میشود.شما باید تمرین هایی برای روش های درست آماده کردن تراک ها ، مدیریت فایل ها ، ساماندهی پروژه و الگوسازی پلاگین ها را فرا بگیرید تا به یک نتیجه ی ابده آل در میکس خود برسید.

اساس یک میکس عالی قبل از خروج صدا از بلندگو آغاز میشود. چه شما میکس خود را به شخص دیگری بسپارید چه خودتان آهنگتان را میکس کنید داشتن یک برنامه ی چندمرحله ای میتواند بسیار سودمند باشد.

ما درباره ی چند روش خوب برای آماده سازی پروژه ، مدیریت فایل ها ، به دست آوردن ساختار درست وساخت الگوهای پلاگین ها برای محل درست آن بحث خواهیم کرد تا تولیدات خود را برای یک میکس یکپارچه برای جایی که سلیقه و خلاقیت مورد توجه قرار میگیرند آماده کنید.


1: در هنگام کار تصویر پایانی پروژه را در ذهن خود داشته باشید.

به عنوان یک تولید کننده ی موسیقی و یا مهندس ، مهم است که هنگام آهنگسازی و یا ساخت اصوات تصویری از نتیجه نهایی را در ذهن خود داشته باشید.برخی به این روش "تصویر سازی میکس هنگام ساخت" میگویند.کار با این روش برای تمام پیچیدگی های درون کار سودمند است زیرا کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت ، به هنرمند الهامات بیشتری میرساند و به هنگام میکس نهایی برای مهندس میکس، نقطه ی شروع و مرجع را نمایان میکند.اگر خودتان تولیدات خود را میکس میکنید با این روش در تمام طول زندگی خود کارآمد تر و پیشتاز خواهید بود.

با اتخاذ این تطمیمات خلاقانه در طول ساخت موسیقی ، ممکن است از خود بپرسید بهترین راه برای ارائه پروژه ی خود به یک مهندس میکس چیست؟ با این فرض که شما میخواهید مهندس میکس دقیقا همان کاری که شما تمام کرده اید را ادامه دهد یعنی مطابق میل و تصویری که شما از پروژه در ذهن خود دارید عمل کند.

1: اولین مرحله این است که تمامی تراک های خود را با فرمت Wave خروجی بگیرید و آنها را برای مهندس میکس ارسال کنید.پلاگین های غیر ضروری یا تراک های باقی مانده از هنگام ضبط و کلا چیز های ناکارامد را بررسی و حذف کنید.همچنین میتونید افکت هایی که روی اصوات ایجاد کرده اید را به صورت جداگانه خروجی بگیرید تا مهندس میکس متوجه تصویر نهایی شما از میکس بشود و در راستای سلیقه شما به میکس مشغول شود.

2: دوم این است که با یک مهندس میکس که با DAW شما کار میکند همکاری کنید تا کار را از همان جایی که رها کرده اید آغاز کند. مزیت اینکار این است که مهندس میکس میتواند پلاگین ها را با سلیقه خود تغییر دهند بدون آنکه پردازش جدیدی را با میل خود شروع کند.

هیچکدام از این روش ها بهتر یا بدتر نیست. این به شما و تیمتان بستگی دارد.


2: با مهندس میکس گفتگوی کامل و دقیق داشته باشید.

من به عنوان یک میکسر میدانم که مهمترین قسمت میکس یک پروژه ، ارتباط با سازندگان آن است. شما به برقراری ارتباط با هنرمند برای ارائه ی بهترین میکس ممکن احتیاج دارید و این ارتباط بسیار مهم است زیرا باعث کم شدن اختلاف بین تمام طرف های درگیر پروژه میشود.همچنین اگر شما تهیه کننده هستید به سادگی با مهندس میکس در مورد اینکه چه زمانی طول میکشد تا میکس آماده شود ، زمان مورد انتظار شما چقدر است ، نحوه ی تجدید نظر و اضلاح میکس چگونه خواهد و... صحبت کنید تا مطمئن شوید نظرات به یک نتیجه ی واحد برسند.

همچنین مهم است که با صراحت با مهندس میکس در مورد نام گذاری کار و چگونگی ساماندهی موسیقیتان صحبت کنید تا او تصویری درست از موسیقی شما داشته باشد.نحوه ی کار و تنظیمات هر مهندس میکس با دیگری متفاوت است پس بررسی تمام نکات میتواند به صرفه جویی زمان و اعصاب شما کمک کند.همیشه بهتر است در ابتدا بیش از حد آماده باشید و ازتباط قوی برقرار کنید تا اینکه مجبور شوید در آینده بیش از حد منتظر اتمام پروژه خود بمانید.


1: پروژه ی خود را ساماندهی کنید.

این مرحله ممکن است برای برخی افراد بسیار ساده باشد،اما دانلود کردن ، ساماندهی پروژه ، نام گذاریتراک ها و لاین ها و رنگبندی آنها بسیار مهمتر از آن است که اکثر مردم فکر میکنند.هنگامی که پروژه ی شما با رنگ کد گذاری و نام گذاری شده باشد ، جست و جو در پروژه های بزرگ برای یافتن کانال درست و ایجاد تغییرات بسیار آسانتر خواهد بود و به طور جدی در زمان صرفه جویی خواهد کرد. در DAW خود یک نحوه ی کدگذاری با رنگ پیدا کنید و به آن پایبند باشید.

دلیل دوم برای ساماندهی پروژه این است که هیچ چیز بدتر از آن نیست که هنگام پیدا کردن فایل های پروژه تان بفهمید که هر کدام از فایل ها در جایی از هارد شما پراکنده شده اند و این تبدیل به یک کابوس خواهد شد و دردناک تر از آ« این است که وقتی بعد از یک هفته به سراغ پروژه میروید متوجه میشوید تعدادی از فایل ها پاک شده اند و دلیل آن ساماندهی نکردن پروژه تان بوده. همه چیز را نام گذاری کنید ، از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید و نگهداری کنید.


3: پرو

.....