یکی از سوالات بسیار مهم برای کاربران سایت بیانت نحوه سوال کردن از استاد است چگونه از استاد سوال کنیم تا مفهوم سوال را برسانیم و نتیجه بهتری بگیریم. 
در ابتدا باید برای شما روشن کنیم که منظور از سوال از استاد چیست ؟ ما دو روش برای پرسش سوال در وب سایت طراحی کردیم یکی سوالات مربوط به هر دوره که در هر بخش و پایین هر ویدیو یک قسمت به نام "سوال از استاد" طراحی شده که با انتخاب یک موضوع و متن مربوط فقط درباره همان موضوع اگر ابهاماتی دارید پرسش خود را مطرح کرده و در اولین فرصت توسط استاد مربوطه به شما پاسخ داده خواهد شد.
روش دوم در بخش حساب کاربری سایت شما میتوانید بخش پیام ها را انتخاب کرده و در این بخش سوال آزاد درباره هرچه که می خواهید را بپرسید . پس از ارسال  و بررسی کارشناسان  در کمترین زمان به شما پاسخ خواهد داده شد. (تا پایان این هفته راه اندازی می شود)

 پرسش چگونه باید طرح شود ؟ 

یک پرسش خوب و واضح و کوتاه بهتر از یک سوال طولانی و گنگ و کلی است به طور مثال: میخواهیم مثالی بزنیم از یک پرسش بد و یک پرسش خوب .

یک پرسش بد : 
با سلام ، من میخواهم یک  پلاگین به نام Massive X نصب کنم اما نمیدونم چی کار کنم ؟ 

یک پرسش خوب : 

با سلام ، من میخواهم نسخه Massive X ورژن 1.01 را بر روی ویندوز 10 با معماری 64 بیت نصب کنم اما دچار مشکل شده ام ، عکس پیغام با همین مسیج ارسال شده است نرم افزار میزبان من Live 10.1 شصت و چهار بیتی ساخت 14.5.2019 میباشد. 

همینطور که میبینید در پرسش خوب شما می توانید نمای کلی از یک مشکل را داشته باشید و ارزیابی کنید چه نسخه هایی از نرم افزار را نصب دارید و چه سیستم عاملی نصب کرده اید اما در پرسش بد شما باید بارها از کاربر سوال کنیم که چه نسخه ای را نصب کرده و استفاده می کند. 

اگر در مورد پروژه خودتان سوالی دارید و مشکلی در آن دارید باید یک خروجی از کار خود را ضمیمه پیام کنید تا اساتید در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند. 

چه نکاتی هنگام طرح پرسش مهم است  ؟

باید به طور دقیق نسخه های نرم افزار خود را مشخص کنید از نسخه اصلی نرم افزار میزبان گرفته تا نسخه فرعی که به  آنها بروز رسانی های Major و Minor گفته می شود. 

به طور مثال اف ال استودیو آخرین نسخه خود را 20.5.1.1272 معرفی می کند بروز رسانی ماژور آن عدد 20.5.1  است و بروز رسانی مینور آن 1272 می باشد. این به ما کمک می کند که از به روز رسانی نرم افزار شما اطلاع داشته باشیم.

اما چطور این اطلاعات دقیق باید بدست بیاید در هر نرم افزار قسمتی به نام About وجود دارد که اطلاعات دقیق نرم افزار را به شما خواهد داد. در این دو تصویر می توانید عدد دقیق نسخه را برای ما ارسال کنید.