قطعا شما هم حداقل یک بار چنین مشکلی را تجربه کردید، هنگ کردن یا گرفتن پیغام خطا یا بسته شدن ناگهانی نرم افزار میزبان یا مشکلت مشابه ! ما در این مقاله به شما توصیه هایی برای رفع این مشکلات یا کمتر شدن آنها آماده کردیم. 

بروز رسانی های سخت افزاری :

یکی از مهم ترین بخش های هر سیستم سخت افزار آن است که با نرم افزاری مرتبت با آن سخت افزار در سیستم عامل شما چه مک یا ویندوز در ارتباط است اگر مشکلی برای هر یک از درایور های سخت افزاری شما در سیستم عامل اتفاق بیفتد قطعا روی عملکرد آن تاثیر گذار خواهد بود مواردی مثل داغ کردن سیستم، افزایش دور فن CPU اشغال بی مورد RAM و ریست شدن ناگهانی نرم افزار شما. حتما در نظر داشته باشید باید تمامی درایور های سخت افزاری به روز رسانی شده باشد ما نرم افزار Iobit Driver Booster را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با نصب این نرم افزار می‌توانید آخرین به روز رسانی های سخت افزاری خود را از سرور های آن دریافت و نصب کنید. این نرم افزار به طور خودکار از سیستم شما اسکن خواهد گرفت و پس از مقایسه آخرین نسخه های سخت افزاری شما پیشنهاد به روز رسانی و نصب را به شما می دهد. 

البته نکته مهمی که نباید فراموش بکنید درایور های کارت صدا یا دیگر سخت افزار های موسیقی را به طور جداگانه باید در سایت های اصلی آنها به روز رسانی کنید چون برای این نرم افزار تعریف نشده اند.

به روز رسانی سیستم عامل و رفع ایرادات سیستم عامل : 

یکی از موارد مهم دیگر رفع ایرادات سیستم عامل شماست هر سیستم عامل پس از مدتی نیاز به بروز رسانی اصلی دارد همچنین پس از استفاده بلند مدت از سیستم عامل با توجه به شرایط های خاصی دچار ایراداتی مثل کند شدن و استفاده نادرست از Ram و CPU و اجرا نشدن برخی از دستورات کلیدی می‎شود.

ما به شما توصیه میکتیم از

Iobit System Advanced Care استفاده کنید این نرم افزار تمامی شرایط برای نگهداری سیستم عامل ها در بهترین شرایط را دارد. 

این نرم افزار قابلیت مدیریت ده ها فرآیند مهم در نگهداری سیستم عامل را دارد و برای نگهداری سیستم عامل شما برای سالهای زیاد طراحی شده است.پاک کردن نرم افزارهای غیر ضروری از سیستم عامل هم بسیار در عملکرد آن موثر است توسط نرم افزار Iobit Unistaller هم می‌توانید این بخش را به خوبی مدیریت کنید. 

غالبا نرم افزار هایی بی دلیل و یا بدون رضایت شما بر روی سیستم شما نصب می‎شوند که بهتر است از شر آنها خلاص شوید.

نکته : برای استفاده بهتر از این نرم افزار ها، سریال آن بسیار ساده پیدا می‎ شوند با رفتن به Youtube و زدن نسخه آخر سریال های فعال کردن همه این محصولات در اولین پست ها یافت می‌شود


مرحله بعدی به به روز رسانی نرم افزار میزبان شما خواهد رسید نرم افزار میزبان حالا هر نرم افزاری که استفاده می‎کنید باید آخرین به روز رسانی کمپانی سازنده آن باشد شما نمی‌توانید توقع داشته باشید از نسخه های بسیار قدیمی تر استفاده کنید و توقع سازگاری ایده عال خود را داشته باشید.

با رفتن به وب سایت کمپانی اطمینان حاصل کنید که نرم افزار شما از آخرین به روز رسانی استفاده می‌کند البته باید بدانید نرم افزار های کرک شده غالبا به دلیل مشکلاتی که پس از شکستن کد رجیستری ایجاد شده است دارای تفاوت هایی با نسخه اصلی می‌باشند اما باز به ندرت این اتفاق خواهد افتاد. 
برای اینکه دقیقا بدانید چطور نسخه های نرم افزار خود را چک کنید در منوی Help و بخش About می‌توانید به طور مثال عدد 10.1.18 را در ابلتون لایو یا در اف ال استودیو 20.7.3 یا کد مینور 1763 را مشاهده کنید. 
همینطور پلاگین های میکس و سین تی سایزر های شما هم به همین صورت باید به روز رسانی شده باشند بعد ارائه هر نسخه تغییراتی در رفع باگ ها و بهبود سازی مصرف CPU و Ram اتفاق خواهد افتاد که بسیار مهم است بنابر این از آن به سادگی نگذرید. 


استفاده از پلاگین ها از شرکت های مشهور به شما کمک می‌کند از تجربه بالای آنها در زمینه کیفیت محصول و مصرف کم CPU و RAM و همچنین ایرادات کمتری بهره ببرید پس بهتر است از پلاگین هایی استفاده کنید که دائم به روز رسانی می‌شوند یا نسخه های اصلاح شده را سریعتر عرضه می‎کنند. 

استفاده از پلاگین های خود نرم افزار برای مواردی که اصلا احتیاج نیست کار خاصی انجام دهید بیشتر توصیه می‌شود این پلاگین ها مصرف کمتری از CPU شما اشغال می‎کنند همچنین برای نرم افزار شما بهینه سازی شده اند تنها مواقعی که نیاز دارید از پلاگین های خاصی استفاده کنید.

همینطور استفاده از پلاگین های داخلی Local خود نرم افزارتان در بروز رسانی های بعدی کمتر دچار ایرادات باگ می‎شود.

معمولا کمپانی هایی که نرم افزارهای بسیار حجیم با بانک های متعددی ارائه می‎کنند دچار ایرادات بیشتری هستند مثل Spectrasonic , Native Instrumnet و Smaple Tank و غیره 

استفاده از نسخه های BETA نیز توصیه نمی شود و بهتر است از نسخه های رسمی استفاده کنید.

استفاده از پلاگین ها و سینت های قدیمی که دیگر به روز رسانی یا پشتیبانی نمی‎شوند می‌تواند به این مشکل دامن بزند مثل  Nexus یا Hypersonic یا استفاده از پلاگین های Waves که نسخه های به روز رسانی ندارند. 

صحبت آخر : 

فرار از ایرادات نرم افزاری اجتناب ناپذیر است بیش از میلیون ها خط برنامه نویسی آن ها طی 20 سال توسط تیم های توسعه دهنده قطعا دچار خطاهای نرم افزای زیادی خواهد شد. 

همچنین سعی کنید ایرادات نرم افزاری را اگر پیدا کردید سریعا آن را به توسعه دهندگان گزارش دهید.